Fraud Blocker
x
Stuur vandaag nog uw aanvraag
Quick Quote

Roestvaststalen coilbuizen: staalkwaliteiten, eigenschappen en keuze

Roestvaststalen coilbuizen vormen het hart van instrumentatiepanelen, CNG-tankstations, chemische toevoersystemen onder zee en warmtewisselaars in vrijwel alle belangrijke industriële sectoren. Ze worden geleverd op haspels in doorlopende lengtes, in plaats van als losse stukken buis die ter plaatse met tussenlassen aan elkaar moeten worden gekoppeld, met de bijbehorende lekpunten.

Deze gids behandelt zes staalkwaliteiten en wanneer u ze kiest, de maattoleranties volgens ASTM A269, een tabel met buitendiameter, wanddikte en drukklasse, en een checklist met 5 punten voor uw offerteaanvraag waarmee u de meest voorkomende bestelfouten voorkomt.

Wat is een roestvaststalen coilbuis?

Wat is een roestvaststalen coilbuis?

Een precisiegetrokken, austenitische buis van roestvast staal, geleverd in doorlopende, opgerolde lengtes op zware trommels of haspels. De producten worden vervaardigd volgens de specificaties van ASTM A269 voor algemeen gebruik, ASTM A213 voor naadloze ketel- en oververhittingsbuizen of ASTM A249 voor gelaste ketel- en oververhittingsbuizen. In tegenstelling tot buizen, waarvan de nominale binnendiameter wordt opgegeven, wordt bij tubing de werkelijke buitendiameter (OD) vastgelegd. Zo hebben ingenieurs nauwkeurige controle over het doorstroomoppervlak en de drukcapaciteit.

Kerngegevens: roestvaststalen coilbuizen

Bereik buitendiameter 3/16″ – 1″  (4,76 – 25,4 mm)
Wanddikte 0.020″ – 0.109″  (0,5 – 2,8 mm)
Beschikbare staalkwaliteiten (6) 304, 304L, 316, 316L (standaard); 321, 2205 (specialiteiten)
Maximale doorlopende lengte Tot 10.000 m (≈ 32.800 ft) per haspel
Belangrijkste normen ASTM A269 · ASTM A213 · ASTM A249 · ASME SA269
Oppervlaktestructuur Gegloeid en blank (BA) is standaard; elektrolytisch polijsten is beschikbaar voor farmaceutische toepassingen en de halfgeleiderindustrie.

Eén coil van 316L-roestvaststalen buis kan in een lengte van meer dan zes mijl worden vervaardigd, zonder één lasverbinding in de buis. Precies daarom kiezen zowel diepwaterproducenten van olie en gas als offshoreboorbedrijven voor coilbuizen in plaats van traditionele losse buizen. Bij coilbuizen wordt het risico op lekkage bij elke orbitalelas of knelkoppeling over een traject van honderden voet teruggebracht tot maximaal twee verbindingen.

Drie redenen waarom ingenieurs voor coilbuizen kiezen:

  1. Minder verbindingen, minder lekpuntenEen coil wordt gebruiksklaar geleverd voor lange instrumentatietrajecten, chemische injectieleidingen onder zee en procesleidingen op skids. Daardoor zijn er minder tussenliggende koppelingen met een risico op lekkage.
  2. Snellere installatieIn plaats van buizen ter plaatse op maat te zagen en bij elke hoogteverandering te koppelen, wordt één doorlopende coil uitgerold en met weinig werk ter plaatse geïnstalleerd.
  3. Ter plaatse te buigenPrecisiegegloeide staalcoil van roestvast staal kan ter plaatse met een standaard handmatige buizenbuiger in kleine radii worden gebogen. Zo zijn er op richtingsveranderingen geen schroef- of lasbochten nodig.

Coilbuizen van roestvast staal 304 of 316: welke staalkwaliteit kiest u?

Coilbuizen van roestvast staal 304 of 316: welke staalkwaliteit kiest u?

Met de juiste staalkwaliteit weerstaat u de corrosieve omstandigheden van de toepassing zonder te veel uit te geven aan bescherming die u niet nodig hebt. Bij de vergelijking tussen 316 en 304-roestvast staal komt de betere bestendigheid van 316 tegen chloriden en zeewater door de toevoeging van ongeveer 2 to 3% molybdeen (Mo) naar gewicht.

Eigenschap 304 / 304L 316 / 316L
Chroom (Cr %) 18–20% 16–18%
Nikkel (Ni %) 8–12% 10–14%
Molybdeen (Mo %) 0% 2.0–3.0%
Maximaal koolstofgehalte (L-kwaliteit) ≤ 0,030% ≤ 0,030%
Bestendigheid tegen chloriden Gemiddeld Hoog
Typische toepassing Warmtewisselaars, voedingsmiddelen en dranken, droog gas, algemene industrie Maritiem, chemische injectie, offshorehydrauliek, farmaceutische industrie
Meerprijs Basisprijs +20–40% ten opzichte van staalkwaliteit 304

Is 316-roestvast staal de hogere prijs voor coilbuizen waard?

Levert 316L tegenover 304 voldoende prestatievoordeel op? Wordt uw buis blootgesteld aan processtromen met chloriden (zeewater, gechloreerde vloeistoffen, pekel), en hebt u rekening gehouden met de kosten van één enkele lekkage? Meestal is het antwoord ja. Voor offshoretoepassingen, farmaceutische productie en apparatuur onder zee die aan zeewater wordt blootgesteld, is de hogere materiaalkost van 316 (een meerprijs van 20-40%) doorgaans gerechtvaardigd door een veel langere levensduur en minder lekkages. Herstelkosten kunnen daarbij meer dan 20-40 keer zo hoog zijn als het verschil in de oorspronkelijke materiaalkost. Voor toepassingen met droog gas, beschermde binnenapparatuur bij een lage luchtvochtigheid of warmtewisselaars met weinig of geen contact met chloriden biedt 304L doorgaans een kostenefficiënte levensduur.

▶ Snelle keuzehulp voor de staalkwaliteit: 3 vragen

  1. Komt de buis in contact met zout water, zeewater of een procesvloeistof met een hoog chloridegehalte? JA=316 is nodig
  2. Is de beoogde gebruikstemperatuur hoger dan 300C/572F? JA=specificeer 321 of 316H
  3. Moet het materiaal voldoen aan een vereiste voor “chemische injectie”, farmaceutisch gebruik of “hoge zuiverheid” voor voedingsmiddelen? JA=gebruik 316L om het koolstofgehalte en daaropvolgende sensibilisatie van lassen te beperken.

Alle drie antwoorden zijn NEE → 304/304L is de kostenefficiënte keuze.

Een vervanging van de staalkwaliteit die 3× zoveel kostte: Een ingenieur op een offshoreplatform in de Golf van Mexico koos voor chemische injectieleidingen van 304L om 25% op de materiaalkost te besparen. Binnen 18 maanden moest de installatie volledig worden vervangen door putcorrosie bij de buisverbindingen. De totale kost bedroeg meer dan 3× de oorspronkelijke offerte voor 316L. Bij toepassingen met chloriden of in een maritieme omgeving is 304 kiezen om op materiaal te besparen een valse besparing: de onderhoudskosten doen die besparing doorgaans binnen twee jaar teniet.

Naadloze of gelaste coilbuizen van roestvast staal: aandachtspunten bij de constructie

Naadloze of gelaste coilbuizen van roestvast staal: aandachtspunten bij de constructie

Er is weinig verschil tussen naadloze coilbuizen van roestvast staal en buizen die gelast en opnieuw getrokken (WAD) zijn als het gaat om het voldoen aan de materiaalvereisten van ASTM A269. De verschillen zitten in de oppervlaktestaat, de productie en de kostprijs.

WAD-coils zijn een goedkoper alternatief voor algemene industriële toepassingen en instrumentatie. Ze zijn minder geschikt voor het transport van kritische vloeistoffen en gassen onder druk, zoals CNG, en voor de elektronica-industrie met hoge zuiverheidseisen. Daar is de hogere kost van naadloze buizen noodzakelijk.
Kenmerk Naadloos Gelast en opnieuw getrokken
Productiemethode Geëxtrudeerd of doorboord uit een massief staalblok; nergens een langsnaad Strip koudgevormd, de naad gelast en vervolgens koudgetrokken tot metallurgische versmelting
Wandtolerantie (A269) ±15% (OD ≤13 mm); ±10% (OD 13–356 mm) Dezelfde norm is van toepassing
Binnenoppervlak (Ra) < 0.5 μm (blankgegloeid) Gewoonlijk 0,4–0,8 μm (BA-afwerking)
Testmethode volgens ASTM A269 Opstuikproef (controleert de vervormbaarheid en afwezigheid van lasnaden) Flensproef + omgekeerde afplatproef (1 per 1.500 ft / 460 m afgewerkte buis)
Geschikte toepassingen Halfgeleiders met hoge zuiverheid, offshore-CNG, kritische druktoepassingen, toepassingen onder zee Instrumentatie, warmtewisselaars, voedingsmiddelen en dranken, algemene industrie
Relatieve kostprijs +15–30% ten opzichte van de gelaste variant Goedkoper; ruim op voorraad

Ongeacht de productiemethode worden alle WAD- en naadloze coilbuizen door de fabrikant voor 100% hydrostatisch getest of met wervelstroom geïnspecteerd. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, betekent gelaste coilbuis niet automatisch dat de coils lekken. Bij de productie van WAD-buizen wordt de naad koud door een matrijs getrokken en blankgegloeid, waardoor een metallurgische verbinding ontstaat in plaats van een eenvoudige smeltlas.

Vereist uw proces een metallurgische garantie in plaats van een testcertificaat voor nul porositeit? Kies dan voor naadloze buizen volgens ASTM A213.

Maattabel voor roestvaststalen coilbuizen: buitendiameter, wanddikte en bedrijfsdruk.

Maattabel voor roestvaststalen coilbuizen: buitendiameter, wanddikte en bedrijfsdruk.

De standaardmaten voor de buitendiameter lopen van 3/16″ (4,76 mm) tot 1″ (25,4 mm), met maten in inches; metrische maten zijn beschikbaar van 6 mm tot 15 mm buitendiameter. De onderstaande bedrijfsdrukken zijn berekend op 25% van de theoretische barstdruk volgens de formule van Barlow (P = 2St/D), waarbij S de minimale treksterkte van ASTM A269 is: 75.000 psi. Vetgedrukte waarden zijn gecontroleerd aan de hand van druktabellen van fabrikanten; waarden met † zijn proportioneel berekend.

Buitendiameter (in) Wanddikte (in) Buitendiameter (mm) Wanddikte (mm) Bedrijfsdruk (psi)
1/4″ 0.035″ 6.35 0.89 7,292
1/4″ 0.049″ 6.35 1.24 ~10,200†
3/8″ 0.035″ 9.52 0.89 ~4,860†
3/8″ 0.049″ 9.52 1.24 ~6,800†
1/2″ 0.049″ 12.70 1.24 ~5,100†
1/2″ 0.065″ 12.70 1.65 6,588
3/4″ 0.049″ 19.05 1.24 ~3,400†
1″ 0.065″ 25.40 1.65 2,802

*Proportioneel berekend op basis van gecontroleerde gegevens* Vetgedrukte drukwaarden zijn afgeleid uit de gegevenstabellen van ASTM A269.

Technische opmerking — toleranties voor buitendiameter en wanddikte volgens ASTM A269: De standaardtolerantie voor de buitendiameter volgens ASTM A269 is ±0,13 mm (±0.005″) voor buizen met een buitendiameter tot 38 mm (1-1/2″). De wanddiktetolerantie bedraagt ±15% voor een buitendiameter ≤ 13 mm en ±10% voor een buitendiameter van 13–356 mm. Vermeld voor CNG of hogedrukknelkoppelingen die geen negatieve tolerantie op de buitendiameter toestaan, uitdrukkelijk in uw offerteaanvraag dat het om tubing voor CNG met beperkte tolerantie gaat. De standaardtolerantie voor buitendiameter volgens A269 kan anders problemen veroorzaken met de afdichting van knelkoppelingen.

*Proportioneel berekend op basis van gecontroleerde referentiegegevens*. Afgeleide of berekende proportionele waarden dienen uitsluitend ter illustratie en zijn niet gegarandeerd als ze niet vetgedrukt staan.

Alle berekeningen van de bedrijfsdruk zijn voor toepassingen zonder drukclassificatie aangepast aan 25% van de theoretische barstdruk. Andere waarden zijn gepubliceerd of door de buizenfabrikant getest op basis van 25% en 50% van de testgegevens, indien beschikbaar. Waarden zijn verlaagd voor gebruik boven omgevingstemperatuur. Vraag de buizenfabrikant naar specifieke reductiecurves voor hoge temperaturen volgens ASME B31.3. Standaard worden buizenfabrieken geproduceerd in coil-lengtes van 25′ tot 10.000 m. Distributeurs hebben lengtes van 25′, 50′ of 100′ op voorraad. Metrische maten, waaronder buizen met een buitendiameter van 6, 8, 10, 12, 14 & 15mm en een wanddikte van 1-2mm, zijn beschikbaar volgens ISO en EN en worden geleverd met een blankgegloeide afwerking.

6 industriële toepassingen van roestvaststalen coilbuizen

6 industriële toepassingen van roestvaststalen coilbuizen

Roestvaststalen coilbuizen zijn in uiteenlopende legeringen en maten geschikt voor tal van industriële toepassingen. Hieronder wordt elke toepassing gekoppeld aan een staalkwaliteit, buitendiameter en toepasselijke norm. Zo hebben aankoopteams één referentie voor hun eerste specificatie.

Toepassing Sector Staalkwaliteit Typische buitendiameter Norm
Instrumentatie en debietmeting Olie en gas, raffinaderijen 316L 1/4″–1/2″ ASTM A269
Gecomprimeerd aardgas (CNG) Transport, energie 316L naadloos 3/8″–1/2″ ASTM A269 / A213
Warmtewisselaars en verwarmingscoils Energie, chemie, HVAC 304 / 304L 1/2″–3/4″ ASTM A269 / A249
Maritieme en offshorehydrauliek Offshore, maritiem 316L 1/4″–3/8″ ASTM A269
Voedingsmiddelen, dranken en farmaceutische industrie Voedingsmiddelen en farmaceutische industrie 316L 1/4″–1/2″ ASTM A269
Algemene industrie en geothermie Geothermie, nutsvoorzieningen, stoom 304 / 304L 3/8″–3/4″ ASTM A269

Kunnen roestvaststalen coilbuizen worden gebruikt voor hydraulische en instrumentatiesystemen?

Ja. 316L-buizen met een buitendiameter van 1/4-1/2 volgens ASTM A269 zijn de facto normen voor instrumentatie in de olie- en gasverwerking, raffinaderijen en offshoreplatforms. Voor hydraulische toepassingen moet de wanddikte 0.049 bedragen bij bedrijfsdrukken boven 3.000 psi en een buitendiameter van 1/2. De kwaliteitseisen omvatten altijd de afwezigheid van pinholes, aan te tonen met een wervelstroom- of hydrostatische test volgens ASTM A269. Voor elke partij materiaal moet een testcertificaat worden verkregen.

Voor ketels en warmtewisselaars zijn doorgaans buizen van 304 / 304L volgens ASTM A249 (gelast) of A213 (naadloos) vereist.

Praktijkvoorbeeld van een toepassing onder zee: Voor een onderzees umbilicalsysteem in de Noordzee was 2.400 m naadloze 316L-coilbuis van 1/4″ × 0.049″ nodig voor chemische injectieleidingen op een waterdiepte van 300 m. Het volledige traject werd geproduceerd zonder één orbitalelas. Dat was een strenge integriteitseis voor gebruik onder zee, waar de kosten van elke reparatie onder water vele malen hoger zijn dan het materiaalkostenbudget aan dek. Dankzij de doorlopende coil was het project haalbaar; met ter plaatse gelaste losse buizen kon niet worden voldaan aan de specificatie voor de lekfrequentie.

ASTM A269 en kwaliteitsnormen: wat kopers moeten controleren

ASTM A269 en kwaliteitsnormen: wat kopers moeten controleren  

ASTM A269 is de “norm voor naadloze en gelaste austenitische roestvaststalen buizen voor algemeen gebruik”. De norm legt de toegestane toleranties voor buitendiameter en wanddikte en de materiaaleigenschappen vast. Ook beschrijft ze de vereiste tests, waaronder een hydrostatische test en/of wervelstroominspectie van alle geproduceerde buizen.

Alle standaardtypen uit de 300-reeks vallen onder de norm, bijvoorbeeld TP304, TP304L, TP316, TP316L, enz. De minimale mechanische eigenschappen zijn gelijk voor naadloze en gelaste typen. De minimale eisen van ASTM A269 zijn bijvoorbeeld een treksterkte van 75.000 psi (515 MPa), een vloeigrens van 30.000 psi (205 MPa) en een minimale rek bij breuk van 35% voor TP304 en 30% voor TP316L.

De hydrostatische testdruk wordt berekend met P=2St/D, waarbij S de toelaatbare vezelspanning volgens A450/A450M is. Raadpleeg ook de basisprincipes van treksterkte om minimumwaarden om te rekenen naar geschatte bedrijfsdrukken.

Mill Test Report (MTR) — checklist met 8 controlepunten voor kopers

  • ✔ Heat- of lotnummer traceerbaar tot de specifieke materiaalpartij
  • ✔ Staalkwaliteit (304 / 304L / 316 / 316L) en UNS-nummer bevestigd
  • ✔ Tabel met chemische samenstelling; controleer het Mo%-gehalte voor staalkwaliteit 316 (moet 2,0–3,0% bedragen)
  • ✔ Mechanische eigenschappen: treksterkte, vloeigrens, rek %
  • ✔ ASTM A269 uitdrukkelijk vermeld als toepasselijke norm
  • ✔ Testmethode vermeld: certificaat van hydrostatische OF niet-destructieve elektrische test (wervelstroom)
  • ✔ Werkelijke buitendiameter en wanddikte vergeleken met de opgegeven tolerantie
  • ✔ Naam van de fabriek, land van herkomst en bevoegde ondertekenaar
Opmerking over het molybdeengehalte van 316: ASTM A269 schrijft voor TP316/316L een Mo-gehalte van 2,0–3,0% voor. Sommige exploitanten eisen voor veeleisende offshore- of chemische toepassingen een gegarandeerd minimumgehalte van 2,5% Mo binnen het bereik van A269. Bij de ondergrens van de specificatie (2,0% Mo) kan de chemische samenstelling van een charge namelijk meetbaar minder bestand zijn tegen putcorrosie in omgevingen met chloriden. Controleer bij bestelling van 316 of 316L voor corrosieve omgevingen altijd het Mo%-gehalte op het MTR; vertrouw niet alleen op de aanduiding van de staalkwaliteit.

Wat is ASTM A269 en waarom geldt de norm voor zowel naadloze als gelaste buizen?

ASTM A269, de norm voor naadloze en gelaste austenitische roestvaststalen buizen voor algemeen gebruik, is opgesteld om naadloze en gelaste productiemethoden in één aankoopspecificatie samen te brengen. Gelaste en opnieuw getrokken buizen en naadloze buizen presteren in de praktijk even goed als ze volgens de juiste eisen worden geproduceerd en getest. Het enige verschil zit in de manier waarop dit wordt aangetoond: de grenzen voor buitendiameter en wanddikte en de minimale mechanische eigenschappen zijn in ASTM A269 identiek. De testprocedures — een opstuikproef voor naadloze buizen en een flensproef en omgekeerde afplatproef voor gelaste buizen — controleren telkens de eigenschappen die relevant zijn voor de productiemethode. Raadpleeg voor gebruik bij hoge temperaturen, vooral in ketels of oververhitters, ASTM A213 (naadloos) of A249 (gelast) voor aanvullende materiaaleisen. Deze normen gelden naast ASTM A269.

Roestvaststalen coilbuizen selecteren en bestellen

Roestvaststalen coilbuizen selecteren en bestellen

Duidelijke specificaties voorkomen dat producten onderling worden vervangen en zorgen ervoor dat alle leveranciers offertes voor dezelfde producten vergelijken. Op deze vijf punten worden vaak gegevens weggelaten, wat kan leiden tot leveringsproblemen, nabestellingen en retourzendingen.

☑ Checklist met 5 punten voor uw offerteaanvraag

  1. Staalkwaliteit en norm (bijvoorbeeld 316L volgens ASTM A269, naadloos; vermeld de norm uitdrukkelijk en niet alleen de staalkwaliteit)
  2. Buitendiameter en wanddikte, bijvoorbeeld: 1/2″ OD 0.049 wand (of MM 0/D 0.049; gebruik geen boringmaat)
  3. Op maat gesneden (vermeld de exacte ft of m per stuk) OF coil van de fabriek (vermeld het geschatte aantal meters en het vereiste formaat van haspel of trommel)
  4. Blankgloeien (BA) als standaard; vermeld indien nodig de reinheid van de binnendiameter of de vereiste voor elektrolytisch polijsten voor farmaceutische toepassingen of de halfgeleiderindustrie
  5. ASTM A269 + MTR (traceerbaarheid van de charge) + certificaat van hydrostatische test of wervelstroomtest

De kost van één ontbrekend woord: Een procesingenieur bestelde 316L 3/8″ × 0.035″ voor instrumentatieleidingen, maar vergat het woord “naadloos” in de offerteaanvraag te vermelden. De leverancier leverde gelaste en opnieuw getrokken buizen die technisch voldeden aan ASTM A269, maar bij de laatste wervelstroominspectie bleek het aantal pinholes drie keer hoger dan de projectspecificatie toestond. De inbedrijfstelling liep zes weken vertraging op. Eén woord in de specificatie had dit voorkomen.

Toepassing Staalkwaliteit Buitendiameter × wanddikte Naadloos / gelast Norm
Instrumentatie 316L 1/4″–1/2″ × 0.035–0.049″ Beide mogelijk (naadloos aanbevolen) ASTM A269
CNG-tankstation 316L 3/8″–1/2″ × 0.049″+ Naadloos vereist ASTM A269 / A213
Coil voor warmtewisselaar 304L 1/2″–3/4″ × 0.035–0.065″ Gelast is toegestaan ASTM A269 / A249
Maritieme hydrauliek 316L 1/4″–3/8″ × 0.049″ Naadloos aanbevolen ASTM A269

Klaar om een prijs aan te vragen voor roestvaststalen coilbuizen?

Bekijk de roestvaststalen coilbuizen van Balingsteel →

Marktverwachting voor roestvaststalen coilbuizen 2025–2026

Belangrijkste marktgegevens

  • USD 4.3B in 2025, met een prognose van USD 6.85B tegen 2034; een CAGR van 5,2%.
  • Meer dan USD 3B in 2024, met een geschatte CAGR van 4,5% tot 2034.
  • STABIEL: 590 SV/mo; groeisegmenten zijn onder meer instrumentatiebuizen, CNG-buizen en roestvaststalen buizen voor de halfgeleiderindustrie.

Drie factoren die de markt in 2025–2026 vormgeven:

  1. De wereldwijde omschakeling van wagenparken naar CNG stimuleert de uitbreiding van infrastructuur en de vraag naar naadloze 316L-coilbuizen voor gastoepassingen onder hoge druk.
  2. De groei van diepwaterexploratie in Zuidoost-Azië stuwt de vraag naar lange doorlopende instrumentatiecoils en onderzeese umbilicalsystemen in de upstream olie- en gassector.
  3. De vraag neemt sterk toe door de bouw van nieuwe chipfabrieken in de VS, Japan en Taiwan. Dit segment heeft de hoogste waarde per meter en de strengste zuiverheidsnormen.

De sterke prijsschommelingen van nikkel hebben rechtstreeks invloed op de kostprijs van 316L (10-14% van de legering). Kopers met raamovereenkomsten die tijdens eerdere aankoopcycli waren vastgelegd, zagen doorgaans 8-12% meer prijsstabiliteit dan bij aankopen tegen de dagprijs. De markt groeit (CAGR > GDP growth); plan 4-8 weken voor coils van de fabriek.

Veelgestelde vragen

Welke afmetingen zijn beschikbaar voor roestvaststalen productiebuis op staalcoil? +
Buitendiameter: 3/16 tot 1 OD / wanddikte: 0,020-0,109. Metrisch: buitendiameter 6-15 mm / wanddikte 1,0-2,0 mm. Veelvoorkomende voorraadmaten: 1/4″, 3/8″, 1/2″ buitendiameter (voor beide staalkwaliteiten).
Wat is het verschil tussen roestvaststalen productiebuis op staalcoil van kwaliteit 304 en 316? +
Molybdeengehalte — 316 (2,0-3,0% Mo) verhoogt de weerstand tegen put- en spleetcorrosie aanzienlijk in omgevingen met chloriden (bijvoorbeeld zeewater); 304 bevat geen Mo en is geschikt voor droge gassen, algemene industriële toepassingen en warmtewisselaars. 316 is doorgaans 20-40% duurder dan 304.
Kan roestvaststalen productiebuis op staalcoil worden gebruikt voor toepassingen met hoge druk? +
Ja, op voorwaarde dat de wanddikte correct is gespecificeerd. Bijvoorbeeld: bij 1/2 OD x 0.065 wanddikte heeft 316L een bedrijfsdruk van ongeveer 6.588 psi (60% van de theoretische barstdruk); dat volstaat voor veel instrumentatie- en hydraulische systemen. Voor CNG-systemen is volgens ASME B31.3 een naadloze buis met een wanddikte van 0.049 nodig. Gebruik de formule van Barlow, P = 2St/D, voor een nauwkeurige drukberekening.
Wat is ASTM A269 en waarom geldt deze norm voor productiebuis op staalcoil? +
ASTM A269 bepaalt de toleranties (buitendiameter/wanddikte) en mechanische eigenschappen (treksterkte 75.000 psi / vloeigrens 30.000 psi) voor zowel naadloze als gelaste roestvaststalen buizen. Vraag altijd het MTR op waarin A269 wordt vermeld.
Wat is de maximale lengte waarin roestvaststalen productiebuis op staalcoil als één doorlopende lengte kan worden geleverd? +
Staalcoil kan op een zware stalen haspel als één doorlopend stuk tot 10.000 m (ongeveer 32.800 ft) worden geleverd. Die lengte — meer dan 6 mijl buis zonder enige verbinding — is het grote voordeel van de coilmethode ten opzichte van traditionele, op maat gezaagde buizen. De meeste coils die direct bij distributeurs verkrijgbaar zijn, worden geleverd op lichte haspels in lengtes van 25 ft (7,6 m), 50 ft (15,2 m) en 100 ft (30,48 m).Voor zulke lange trajecten als nodig zijn voor onderzeese umbilicalleidingen, grote processkids of CNG-installatieverdelers geeft u eenvoudig de totale benodigde lengte op en controleert u welke maximale lengte uw leverancier op één haspel kan produceren. Niet alle fabrieken hebben namelijk elke soort en maat grote haspel op voorraad.
Wat is het verschil tussen naadloze en gelaste roestvaststalen productiebuis op staalcoil? +
Naadloze productiebuis wordt geëxtrudeerd uit een massief staalblok en heeft nergens een las in de buiswand; bij gelaste en opnieuw getrokken productiebuis wordt stripmateriaal eerst gelast en vervolgens koudgetrokken, zodat de las metallurgisch wordt gesloten. Beide uitvoeringen worden indien nodig volgens ASTM A269 warmtebehandeld en getest met hydrostatische druk of wervelstroom. Naadloos materiaal is nodig voor de meest kritische toepassingen: toepassingen met halfgeleiders met hoge zuiverheid, CNG-toepassingen met hogere druk en andere kritische druktoepassingen.Gelaste en opnieuw getrokken buizen zijn geschikt voor andere toepassingen, zoals toepassingen met lagere druk, instrumentatie met hoge zuiverheid en gebruik in warmtewisselaars enz..

Over deze analyse

Balingsteel levert al meer dan 15 jaar roestvaststalen productiebuis op staalcoil en leidingwerk aan industriële afnemers in het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Australië en Zuidoost-Azië. De marktinformatie is afkomstig uit genoemde onderzoeksrapporten. De technische specificaties en toepassingsnotities in dit artikel zijn opgesteld aan de hand van de technische eisen van ASTM A269 en gecontroleerd aan de hand van documentatie van twee onafhankelijke leveranciers. Beoordeeld door het engineeringteam van Balingsteel, experts in koolstofstalen en roestvaststalen buizen, productiebuis en coilproducten voor industriële afnemers wereldwijd.

Scroll naar boven