Fraud Blocker
x
Stuur vandaag nog uw aanvraag
Quick Quote

Naadloze roestvaststalen buis: staalkwaliteiten, maten en normen [2026]

Belangrijkste specificaties
Gangbare staalkwaliteiten 304/304L, 316/316L, 321, 347, Duple× 2205
Belangrijkste norm ASTM A312/A312M
Matenbereik NPS 1/8″ – 24″
Gangbare Schedule-klassen 5S, 10S, 40S, 80S, 160, XXH
Standaardlengtes 20 ft (6,1 m), willekeurige lengte of op maat gezaagd
Ma× gebruikstemperatuur (304) ~870°C / 1.600°F (intermitterend)
Productie Warm afgewerkt of koudgetrokken, zonder lasnaad

Om de juiste naadloze roestvaststalen buis te kiezen die voldoet aan de specificaties van een leidingwerkproject, moeten de chemische samenstelling van de staalkwaliteit, de wanddikte en de Schedule-klasse zo worden gekozen en gespecificeerd dat ze e×act overeenstemmen met de werkelijke gebruiksomstandigheden: temperatuur, druk en corrosieve media. Deze gids geeft een overzicht van de naadloze roestvaststalen buis-kwaliteiten, de maattabellen volgens ASME B36.19M, de grenzen van de corrosiebestendigheid en praktische vergelijkingspunten tussen naadloze en gelaste constructies. Of u nu een materiaalbestelaanvraag opstelt voor een geplande onderhoudsstop van een chemische fabriek of een maat kiest voor een nieuw CIP-systeem voor de voedingsindustrie, met de tabellen en beslissingsschema’s hieronder kunt u de juiste naadloze roestvaststalen buis vinden.

Wat is een naadloze roestvaststalen buis en hoe wordt die gemaakt?

Wat is een naadloze roestvaststalen buis en hoe wordt die gemaakt? Een naadloze roestvaststalen buis is een buis zonder lasnaad over de lengte. Daardoor heeft de buis overal dezelfde fysische en mechanische eigenschappen, zowel in de lengte als rondom, omdat er geen lasnaad door de warmtebeïnvloede zone loopt. De productie verloopt in vier stappen:
  1. Bij de productie van buizen wordt een cilindervormige holle buis gevormd door een massieve staaf (of ‘staalblok’) in een roterende haardoven te verhitten tot 1.150-1280’C en die vervolgens met een reeks walsen in buisvorm te persen.
  2. De buis wordt gevormd tussen twee roterende, tonvormige walsen. Het staalblok wordt daarbij tegen een met vloeistof (bijvoorbeeld water) gekoelde doorn gedrukt, die in de buis zit en deze vorm geeft.
  3. Vervolgens gaat de buis door een reeks walsen die ze verstevigen. Dat zijn pilgerwalsen of doornwalsen, die de buis langer maken en de wanddikte tot de vereiste afmetingen reduceren.
  4. Daarna wordt de buis voorzichtig opnieuw verhit, op de opgegeven afmetingen gebracht, rechtgetrokken en op lengte gezaagd. Vervolgens gaat ze in een zuurbad om de walshuid te verwijderen. Ook een koudgetrokken buis wordt daarna door een trekmatrijs getrokken om nauwere maattoleranties en een betere oppervlakteafwerking te verkrijgen.
Een naadloze buis heeft ten opzichte van een gelaste buis als voordeel dat het ontbreken van een lasnaad zorgt voor een volledig uniforme korrelstructuur en daardoor voorspelbaar uniforme mechanische eigenschappen. De wanddikte is over de hele buis gelijkmatig verdeeld, binnen de maattoleranties van ASTM A 312, en doordat er geen lasnaad is, kan de buis een hogere inwendige druk weerstaan. Meer informatie vindt u via deze interne links: naadloze roestvaststalen buis | naadloze buis

Wat is het verschil tussen een roestvaststalen buis en een tube?

De benamingen buis en tube maken het onderscheid tussen leidingwerk en productiebuis duidelijk. Een buis wordt vervaardigd met een specifieke buitendiameter (OD) en wanddikte, zodat ze vloeistoffen kan transporteren via kleppen, flenzen en buisfittingen. Een tube wordt gemeten op buitendiameter en wanddikte en wordt vervaardigd met een exacte buitendiameter (bijvoorbeeld 2.000″), wat geschikt is voor warmtewisselaars en instrumentatie.

Staalkwaliteiten voor naadloze roestvaststalen buizen: 304, 316L en Duplex 2205 vergeleken

Staalkwaliteiten voor naadloze roestvaststalen buizen: 304, 316L en Duplex 2205 vergeleken Bij het specificeren van naadloze roestvaststalen buizen is de staalkwaliteit de eerste factor om te bekijken. Die bepaalt de duurzaamheid, temperatuurbestendigheid en corrosiebestendigheid. De onderstaande tabel vergelijkt de samenstelling en kosten van de vijf meest gangbare naadloze roestvaststalen buiskwaliteiten die doorgaans op voorraad zijn.
Staalkwaliteit Cr % Ni % Mo % PREN Max. temperatuur °C Vloeigrens (ksi) Relatieve kosten
304/304L 18–20 8–10.5 — 18–20 870 30 1.0×
316/316L 16–18 10–14 2–3 24–26 870 30 1.3×
321 17–19 9–12 — 17–19 870 30 1.4×
347 17–19 9–13 — 17–19 870 30 1.5×
Duplex 2205 22–23 4.5–6.5 3–3.5 34–36 315 65 1.8×
303/ 304/ 304L: De meest gangbare roestvaststalen kwaliteiten uit de 300-reeks; ze zijn geschikt voor de meeste omgevingen zonder chloriden en zijn het goedkoopst. 304 is bestand tegen oxidatie tot 870 C bij intermitterend gebruik en wordt daarom overal toegepast in industrieel leidingwerk. 316/ 316L: 2-3%Mo zorgt voor een PREN van ~25 tegenover ~19 voor 304L, waardoor de corrosiebestendigheid tegen chloriden beter is. 321/ 347: gestabiliseerd met titanium en niobium en bestand tegen blootstelling aan 425 870 C; essentieel voor uitlaatsystemen in raffinaderijen en elektriciteitscentrales die lang meegaan. Duplex 2205: heeft tweemaal de vloeigrens van standaard austenitische kwaliteiten (65Yksi tegenover 30ksi), waardoor dunnere en lichtere leidingwanden mogelijk zijn.
📐 Technische opmerking — Keuzeregel voor 304/316L

Gebruik deze matrix met twee criteria om tussen de twee populairste staalkwaliteiten te kiezen:

  • Zout en chloriden (< 200 ppm) + temperatuur < 60C. Zonder rekening te houden met corrosie volstaat 304/304L. Bespaar 25-30% op materiaalkosten.
  • Chloridentolerantie (200-1.000 ppm) OF temperatuur 60-150 C: 316/316L. Dit is de beste keuze. Het molybdeengehalte voorkomt putcorrosie en chloride-SCC.
  • Hoge chlorideconcentratie (>1.000 ppm) + hoge temperatuur (> 60 C): Duplex 2205 of een hogere legering. 304 of 316L zijn niet betrouwbaar voor langdurig gebruik

Algemene aanbevelingen—Laat bij twijfel uw corrosie-ingenieur een materiaalkeuzerapport opstellen op basis van NACE SP0169 om vóór verdere stappen de staalkwaliteit te bepalen.

Verwant: eigenschappen van roestvast staal 304

ASTM A312 en belangrijke normen voor specificaties

ASTM A312 en belangrijke normen voor specificaties ASTM A312/A312M is de belangrijkste specificatie voor naadloze, met rechte naad gelaste en intensief koudbewerkte austenitische roestvaststalen buizen voor gebruik bij hoge temperaturen en in algemene corrosieve omstandigheden. De meest recente editie is A312/A312M-22. Voor projectplanning is het handig te weten welke norm van kracht is.
Norm Toepassingsgebied Gedekte staalkwaliteiten Belangrijkste tests
ASTM A312/A312M Naadloze en gelaste austenitische roestvaststalen buizen 304, 316, 321, 347, enz. Hydrostatische test, afvlakkingstest, ET of UT
ASTM A269 Naadloze en gelaste austenitische productiebuis van roestvast staal 304, 316, 321, 347, enz. Hydrostatische test, afvlakkingstest
ASTM A270 Sanitaire productiebuis van roestvast staal (voedingsmiddelen/farmacie) 304, 316L Hydrostatische test, afvlakkingstest + oppervlakteafwerking
ASME B36.19M Afmetingen van roestvaststalen buizen Alle austenitische en duplexkwaliteiten Tabellen met NPS, OD en wanddikte
ASME B31.3 Ontwerpnorm voor procesleidingwerk Alle Berekeningen van ontwerpdruk
Gebruik voor projecten buiten de Verenigde Staten de volgende gelijkwaardige normen: EN 10216-5 (Europa), JIS G3459 (Japan). De chemische samenstelling en mechanische vereisten zijn vergelijkbaar, maar de certificerings- en testvereisten verschillen. Vermeld bij een project waarvoor u dubbele certificering nodig hebt (bijvoorbeeld ASTM A312 + EN 10216-5) dit bij de bestelling: certificering achteraf, na productie, is erg moeilijk te verkrijgen. Bij levering volgens A312 moet de buis een fabriekskeuringsrapport (MTR) hebben met de chemische samenstelling volgens de smeltanalyse, trek- en vloeigrens, rek en eigenschappen, hardheid, hydrostatische test of niet-destructief onderzoek. Naadloze buizen kunnen volgens de specificaties van de koper met ET of UT worden getest.

Naadloze of gelaste roestvaststalen buis: wanneer kiest u welk type?

Naadloze of gelaste roestvaststalen buis: wanneer kiest u welk type? De keuze tussen een naadloze en een gelaste buis is niet altijd vanzelfsprekend. De lastechniek voor buizen is intussen zeer geavanceerd: moderne laser- en TIG-lassen leveren verbindingen met dezelfde mechanische eigenschappen als het basismateriaal. Het prijsverschil is kleiner geworden, vooral bij diameters onder NPS 2″. Beide uitvoeringen hebben hun eigen voordelen.
✔ Voordelen van naadloze buizen
  • Uniforme korrelstructuur — geen warmtebeïnvloede zone van een las
  • Hogere toegestane drukwaarden bij dezelfde wanddikte
  • Betere levensduur bij cyclische belasting (10-20% langer in laboratoriumtests)
  • Geen lasnaad om te inspecteren — eenvoudigere vereisten voor niet-destructief onderzoek
  • Voorkeur volgens NACE en ASME B31.3 voor gebruik in een H₂S-houdende omgeving of onder hoge druk
⚠️ Beperkingen van naadloze buizen
  • Hogere kosten — vooral bij grote diameters (>8″ NPS)
  • Dunne wanden onder de doorboorgrens zijn niet mogelijk
  • Grotere toleranties voor OD en wanddikte dan bij koudgetrokken gelaste buizen
  • Langere levertijden voor niet-voorraadmaten (6–12 weken)
  • Beperkte maximumdiameter — doorgaans NPS 24″
Factor Naadloos Gelast
Max. druk (4″ SCH 80, 316L) ~4.300 psi ~3.400 psi
Kostenindex (2″ SCH 40S) 1.0× 0.65–0.75×
Beschikbare maten NPS 1/8″–24″ NPS 1/8″–48″+
Minimale wanddikte Beperkt door het doorboren Tot 0.035″
Levertijd (voorraadmaten) 1–3 weken 1–2 weken

Is gelaste of naadloze roestvaststalen buis beter?

Geen van beide is “beter”. De keuze hangt af van de gebruiksomstandigheden. Voor ontwerpdrukken boven 1.500 psi, cyclisch gebruik of gebruik in een H₂S-houdende omgeving volgens NACE MR0175 is een naadloze buis de standaardkeuze. Voor leidingwerk met lage druk (<150 psi), afvoerleidingen of gebruik in bouwconstructies presteert gelaste buis even goed, maar tegen 25-35% lagere materiaalkosten. Een vaak onnodig strenge specificatie is het leveren van een naadloze buis voor een persluchtleiding met lage druk.
⚠️ Veelgemaakte fout

Een te hoge specificatie voor naadloze buizen bij leidingwerk met lage druk (<150 psig) kan 25 35% van het materiaalbudget kosten zonder enig veiligheidsvoordeel. Stem het gebruikte buistype af op de gebruiksklasse.

Verwant: gelaste roestvaststalen buis | ERW-buis

Maten, Schedule-klassen en wanddikte: maatreferentie

Maten, Schedule-klassen en wanddikte: maatreferentie Nominale wanddikte (in inches) voor gangbare NPS-maten, volgens ASME B36.19M-specificaties voor gebruikelijke Schedule-klassen: dit zijn nominale wanddiktes — de werkelijke minimale wanddikte is de nominale waarde vermenigvuldigd met 0.875 (de tolerantie van 12,5% volgens ASTM A312).
NPS OD (in.) SCH 5S SCH 10S SCH 40S SCH 80S SCH 160 XXH
1/4″ 0.540 0.049 0.065 0.088 0.119 — —
1/2″ 0.840 0.065 0.083 0.109 0.147 0.188 0.294
1″ 1.315 0.065 0.109 0.133 0.179 0.250 0.358
2″ 2.375 0.065 0.109 0.154 0.218 0.344 0.436
4″ 4.500 0.083 0.120 0.237 0.337 0.531 0.674
6″ 6.625 0.109 0.134 0.280 0.432 0.719 0.864
8″ 8.625 0.109 0.148 0.322 0.500 0.906 0.875
Wat beginners vaak verkeerd begrijpen: de NPS-diameter is NIET hetzelfde als de werkelijke buisdiameter. Een 2″ NPS-buis heeft in werkelijkheid een OD van 2.375″. De aanduiding 2″ is nominaal en gebaseerd op historische normen voor buisproductie. Deze naamgeving is behouden zodat buisfittingen en flenzen op oudere buizen passen. Wandtolerantie en minimale wanddikte: ASTM A312 staat een wanddiktetolerantie van 12,5% toe. Dat betekent dat de minimale wanddikte ™ gelijk is aan de nominale wanddikte (tn) vermenigvuldigd met 0.875. Voor een 2″ SCH 40S-buis met een nominale wanddikte van 0.154″ is de minimale wanddikte 0.154 0.875 = 0.135″. Gebruik voor drukberekeningen volgens ASME B31.3 de minimale wanddikte, niet de nominale. Standaardlengtes zijn willekeurige lengtes van 20 ft (6,1 m), hoewel sommige fabrikanten stukken van 40 ft op voorraad hebben. De meeste leveranciers kunnen buizen op maat zagen, meestal tegen betaling per zaagsnede.

Is Schedule 40-stalen buis naadloos?

Hoewel dat misschien niet voor de hand ligt, kan een Schedule 40S-buis (de “S” staat voor roestvast staal) naadloos of gelast zijn. Het Schedule-nummer verwijst naar de wanddikte; de productiemethode (gelast of naadloos) moet apart worden vermeld. Controleer bij uw bestelling of het MTR vermeldt dat de buis naadloos is en van kwaliteit 304/316, als u een naadloze buis hebt gespecificeerd of ingetekend. Verwant: gids voor buismaten

Corrosiebestendigheid en prestaties bij hoge temperaturen

Corrosiebestendigheid en prestaties bij hoge temperaturen Corrosiebestendigheid is de gebruikelijke reden om roestvaststalen buis te specificeren in plaats van koolstofstalen buis. Maar niet elke roestvaststalen kwaliteit is bestand tegen elke vorm van corrosie. Het “Pitting Resistance Equivalent Number” (PREN, equivalente putcorrosieweerstand) is de eenvoudigste manier om staalkwaliteiten voor omgevingen met chloriden te vergelijken.
📐 Technische opmerking — PREN-formule

PREN = %Cr + 3,3 %Mo + 16 %N

  • 304/304L: PREN ≈ 18–20 (geen bijdrage van Mo)
  • 316/316L roestvast staal: PREN is 24-26 (toevoeging van 2-3% Mo verhoogt de PREN met ongeveer 7-10 punten).
  • Duplex 2205, de meest gangbare duplexkwaliteit: PREN is 34-36 (toevoeging van 3-3,5% Mo en meer Cr en stikstof)

Een PREN boven 32 wijst op voldoende corrosiebestendigheid in zeewater. Een staalkwaliteit met een PREN onder 20 zal corrosie vertonen in chloridehoudende omgevingen bij temperaturen boven de omgevingstemperatuur.

De maximale gebruikstemperatuur is afhankelijk van de staalkwaliteit en van continu of intermitterend gebruik. Zowel 304 als 316L is bestand tegen intermitterende gebruikstemperaturen tot 870C, maar continu gebruik bij die temperatuur leidt tot sensibilisatie, tenzij u de koolstofarme “L”-kwaliteit specificeert. 321 (gestabiliseerd met Ti) en 347 (gestabiliseerd met niobium) zijn bestand tegen sensibilisatie en kunnen continu tot 870C worden gebruikt. Duplex 2205 is beperkt tot gebruik bij 315C; boven die temperatuur maakt de sigmafase het duplexstaal bros, waardoor het snel zijn taaiheid verliest. <”
⚠️ Waarschuwing: spanningscorrosie door chloriden (SCC)

>

Chloride-SCC in 304 roestvast staal is een van de meest voorkomende en gemakkelijkst te voorkomen defecten in chemisch leidingwerk. De oplossing is de juiste staalkwaliteit kiezen, niet een dikkere wand: 304 met een dikkere wand zal nog altijd scheuren in dezelfde omgeving waarin een dunnere wand van 316L of duplex gedurende de volledige levensduur van de fabriek bruikbaar blijft. — D. Hendricks, corrosie-ingenieur, NACE-gecertificeerd
Verwant: roest roestvast staal

Toepassingen in de industrie: olie en gas, chemie, voeding en farmacie

Toepassingen in de industrie: olie en gas, chemie, voeding en farmacie Naadloze roestvaststalen buizen worden gebruikt in uiteenlopende sectoren, elk met eigen vereisten voor staalkwaliteit, norm en verbinding. De onderstaande tabel koppelt belangrijke toepassingen per sector aan gangbare specificatiesets.
Sector Gebruikelijke staalkwaliteit Norm Maten Verbinding
Olie en gas (gebruik in een H₂S-houdende omgeving) 316L / Duplex 2205 NACE MR0175 2″–12″ Stompe las
Chemische verwerking 316L / 321 ASTM A312 1″–8″ Geflensd / gelast
Voeding en farmacie 316L (Ra ≤ 0,8 μm) ASME BPE / A270 1/2″–4″ Tri-clamp
Elektriciteitsopwekking 321 / 347 ASME B31.1 2″–16″ Stompe las
Waterbehandeling 304L NSF/ANSI 61 4″–24″ Geflensd
Scenario: aankoop voor een onderhoudsstop van een chemische fabriek. Een zwavelzuurfabriek in Texas plande een onderhoudsstop van 21 dagen en had 340 feet 4″ SCH 80S naadloze 316L-buis nodig voor de vervanging van een toevoerlus naar een reactor. De oorspronkelijke buis was 14 jaar oud en vertoonde interkristallijne corrosie bij de lassen op de overgang van koolstofstaal naar roestvast staal. De specificatie voor de onderhoudsstop vereiste gelaste buizen met een langsnaad, NACE-gecontroleerde MTR’s, PMI-controle bij ontvangst en een extra aankoop van 10% voor het zagen op maat tijdens de installatie. Levertijd voor 4″ SCH 80S naadloze 316L: 3 weken uit binnenlandse voorraad. De onderhoudsstop bleef binnen budget en op schema doordat de bestelling 8 weken vóór de geplande stillegging was geplaatst.
💡 Praktische tip

Bestel 8-12 weken op voorhand voor duplex of niet-voorraadklassen. 304/316L in SCH 10S en 40S is doorgaans binnen 1-3 weken uit binnenlandse voorraad leverbaar, maar voor SCH 160, 220H en XXH en duplex naadloze buizen duurt een productierun bij de fabriek vaak 10-16 weken.

Verwant: ketelpijp

Vooruitzichten voor de markt van naadloze roestvaststalen buizen: groeitrends 2025–2030

Vooruitzichten voor de markt van naadloze roestvaststalen buizen: groeitrends 2025–2030
$3.57B
Marktomvang in 2025
$5.15B
Prognose voor 2030
5.8%
CAGR (2025–2030)
De wereldwijde markt voor naadloze roestvaststalen buizen werd in 2025 geraamd op $3,57-3,88 miljard en zal naar verwachting tegen 2030 $5,15 miljard bedragen, met een CAGR van 5,8%. Deze groei wordt aangedreven door drie dubbele krachten:
  1. Infrastructuur voor de energietransitie: waterstofleidingen, CCS-installaties en LNG-hervergassing vereisen naadloze buizen met een hoge integriteit. Door bezorgdheid over waterstofverbrossing verschuiven specificaties steeds vaker naar 316L- en duplexkwaliteiten.
  2. Uitbreiding van chemische fabrieken: capaciteitsuitbreidingen in APAC (India, China, SEA) stuwen de vraag naar hogere kwaliteiten naadloze 316L- en 321-buizen voor reactoren en warmtewisselaars.
  3. Uitbreiding van cleanrooms in de farmacie en biotechnologie: de uitbreiding van de farmaceutische productiecapaciteit na de pandemie heeft geleid tot een sterke toename van de vraag naar elektrolytisch gepolijste 316L-buizen die voldoen aan de ASME BPE-kwaliteitsnormen.
Regionale impact: APAC is momenteel goed voor meer dan de helft van de wereldwijde productie van naadloze roestvaststalen buizen. Het Indiase Venus Pipes & Tubs kondigde plannen aan om de capaciteit met +1.800 MTPA uit te breiden, met de nadruk op duplex- en superduplexkwaliteiten. Ook de vraag in Noord-Amerika stijgt doordat verplichtingen rond corrosiebeheersing en EPA-uitzonderingen op de American Iron and Steel (AIS)-vereisten waterinfrastructuurprojecten ertoe aanzetten roestvaststalen buizen van binnenlandse oorsprong te gebruiken. Gevolgen voor de inkoop in 2026-27: Leg de prijs en bevoorrading nu vast als u projecten in 2026 of 2027 plant. De levertijden voor duplex- en speciale staalkwaliteiten blijven oplopen doordat de productiecapaciteit krapper wordt. De standaardvoorraad 304/316L blijft relatief stabiel; voor niet-voorraadkwaliteiten en Schedule-klassen met dikke wanden zijn de levertijden 2-4 weken langer dan in 2024.

Veelgestelde vragen

V: Welke problemen komen vaak voor bij naadloze buizen?

Bekijk het antwoord
De gebruikelijke defecten zijn ovaliteit (kromtrekken na koud doorboren), een excentrische wanddikte (de ene zijde is dikker dan de andere, binnen 12,5%) en schade aan het doornoppervlak, zoals inwendige krassen of overlapsporen in de boring. De belangrijkste defecten tijdens gebruik zijn chloride-SCC (verkeerde staalkwaliteit voor de omgeving), sensibilisatie (door lassen zonder warmtebehandeling) en uitwendige putcorrosie (onder isolatie of door vocht op onbeschermde buis).

V: Hoe wordt een naadloze roestvaststalen buis gemaakt?

Bekijk het antwoord
Het staalblok wordt voor austenitisch roestvast staal verhit tot 1.150-1,280C en met een roterende doorboorwals tot een holle schaal gevormd. Deze schaal wordt in diameter verkleind met een doornwals of pilgerwals, waardoor de wanddikte afneemt en de lengte toeneemt. Andere productiestappen zijn het op maat walsen, rechttrekken, warmtebehandeling (gloeien in oplossing) en beitsen. Bij koudgetrokken buizen volgt nog een extra trekbewerking om nauwe toleranties te bereiken.

V: Wat is beter: een naadloze of ERW-buis?

Bekijk het antwoord
Dat hangt af van de gebruiksomstandigheden. Naadloze buizen zijn doorgaans sterker bij hoge en cyclische druk, omdat ze geen lasnaad hebben die een bron van spanning kan vormen. ERW-buizen kunnen 25-35% goedkoper zijn en zijn verkrijgbaar met dunnere wanden en in grotere diameters. Voor draagconstructies, transportleidingen met lage druk en omheiningen is ERW-buis doorgaans de voordeligste keuze. Voor gebruik in drukvaten, in een H₂S-houdende omgeving of in kritisch procesleidingwerk boven 1500 psi is naadloze buis de standaardkeuze.

V: Welke norm geldt voor naadloze roestvaststalen buizen?

Bekijk het antwoord
De meest gangbare specificatie in Noord-Amerika voor drukleidingen bij hoge temperaturen is ASTM A312/A312M. De meest recente editie is A312/A312M-22. De buisafmetingen zijn gebaseerd op ASME B36.19M; het ontwerp van procesleidingwerk op ASME B31.3.

V: Welke staalkwaliteit voor naadloze roestvaststalen buizen is het sterkst?

Bekijk het antwoord
Duplex 2205 heeft van de gangbaar verkrijgbare kwaliteiten de hoogste drukclassificatie: minimaal 655 ksi. (450 MPa), tegenover 30 ksi (205 MPa) voor 304 en 316L. Door een iets dunnere wand te specificeren, kunt u mogelijk zowel gewicht als materiaalkosten besparen. Duplex wordt helaas slechts gespecificeerd voor gebruik tot 315 C en kost ongeveer 1.8 keer zoveel als 304.

V: Welke factoren bepalen de keuze van de wanddikte van een buis?

Bekijk het antwoord
De wanddikte (t) wordt bepaald op basis van de inwendige ontwerpdruk, de minimaal toegestane ontwerp-spanning van het staal bij bedrijfstemperatuur, de corrosietoeslag, de gebruikte leidingnorm (doorgaans ASME B31.3 voor procesleidingwerk) enzovoort. B31.3 gebruikt de vergelijking t pd / 2se 2yp, waarbij P = inwendige druk, D = diameter, S = toegestane spanning, E = kwaliteitsfactor (1.0 voor naadloos) en Y = temperatuurcoëfficiënt. Als u de berekening met de hand uitvoert, kiest u een wanddikte op basis van de toegestane corrosietoeslag en toleranties (deel door 0.875 om rekening te houden met de wandtolerantie van 12,5%) en kiest u vervolgens de eerstvolgende hogere Schedule-klasse.

Naadloze roestvaststalen buizen nodig?

Baling Steel heeft ASTM A312 naadloze roestvaststalen buizen op voorraad in 304, 316L, 321, 347 en Duplex 2205, op maat gezaagd.

Vraag een offerte aan →
Over deze gids

Deze gids over naadloze roestvaststalen buizen is gebaseerd op gepubliceerde ASTM- en ASME-normen, technische datasheets van staalfabrieken en marktverslagen. Baling Steel levert naadloze roestvaststalen buizen en heeft de gangbare staalkwaliteiten en Schedule-klassen op voorraad. Controleer alle buisspecificaties aan de hand van de relevante normeditie en laat ze vóór bestelling ook door uw projectingenieur controleren.

Referenties en bronnen

  1. ASTM A312/A312M-22 – ASTM International, standaardspecificatie voor naadloze, gelaste en sterk koudbewerkte austenitische roestvaststalen buizen
  2. ASME B36.19M-2004 – Roestvaststalen buizen – American Society of Mechanical Engineers
  3. EPA US-vereisten voor Amerikaans ijzer en staal (Abli) – Environmental Protection Agency
  4. Marktrapport over naadloze roestvaststalen buizen, 2025 tot 2030 – GlobeNewsWire / Research and markets
  5. Engineering Toolbox — naslagwerk voor afmetingen en gewicht van stalen buizen

Gerelateerde artikelen

Beoordeeld door het engineeringteam van Baling steel – laatste update april 2026

Scroll naar boven